Co zrobić aby nie chodzić do lekarza? Oczywiście nie chorować.

Co zrobić aby nie chodzić do lekarza? Oczywiście nie chorować.

Większość z Was z pewnością kojarzy firmę Starbucks. Jest to największa na świecie sieć kawiarni. Ciekawostką jest, że Starbucks przeznacza więcej pieniędzy na ubezpieczenie zdrowotne dla swoich pracowników niż na zakup kawy. Dla prezesa firmy Howarda Schultza prywatna opieka medyczna nie jest tylko i wyłącznie kosztem. Doskonale wie, jak bardzo ważne jest to dla jego pracowników. Wielu z nich zresztą podkreśla, że pomimo trochę niższych zarobków, dostęp do prywatnej opieki medycznej, był czynnikiem decydującym w wyborze Starbucks, a nie innej sieci gastronomicznej. Z kolei dla szefostwa firmy pozytywnym aspektem tego rozwiązania jest możliwość weryfikacji zbyt dużej ilości zwolnień lekarskich, gdyby takowa wystąpiła u jakiegoś pracownika.

Już Jan Kochanowski wiedział jak ważne jest zdrowie, któremu nawet poświęcił fraszkę. Pisał „szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz aż się zepsujesz”. Wielu ludzi zdaje zgadza się ze słowami poety i decyduje się w związku z tym na prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Zastanawiasz się czemu?

Otóż obecnie funkcjonujący system państwowej służby zdrowia, finansowanej przez NFZ jest systemem, który nie nakłania do leczenia.

Czy Narodowy Fundusz Zdrowia faktycznie troszczy się o nasze zdrowie?

Otóż obecny system państwowej służby zdrowia, w którym za każde wydane skierowania ponad, nałożone przez NFZ, limity lekarz płaci z własnej kieszeni, nie skłania do dbania o własne zdrowie.

Nawet jeżeli zdarzy się cud i pacjent otrzyma skierowania na badania, to najczęściej okazuje się, że okres oczekiwania na nie jest potwornie długi, nie rzadko wynosi nawet kilka miesięcy. Ostatecznie chory dowiaduje się, że dane badania, z racji tego że są specjalistycznymi, nie są objęte refundacją z NFZ.

Aby nie tracić czasu i nie ryzykować utratą zdrowia, pacjent i tak korzysta z prywatnej służby zdrowia. Przez to, w ostatecznym rozrachunku wychodzi, że jednak lepiej oraz taniej byłoby skorzystać od razu z prywatnej służby zdrowia.

W takiej sytuacji zadajmy sobie pytanie czy nie lepiej od razu udać się do prywatnego specjalisty niż przeżywać gehennę w państwowej służbie zdrowia?

Co zrobić aby nie chodzić do lekarza? Oczywiście nie chorować.

Naturalnie jest to nawet możliwe przy założeniu, że zdrowo się odżywiamy oraz regularnie uprawiamy sport.

Jednak czy codzienna praca, a także stresujące życie pozwala na to? Poza tym, czy naprawdę w obecnych czasach da się przeżyć całe życie bez chorowania?

Sposobem na zdrowe życie są systematyczne, kontrolne wizyty u lekarza. Pewnie pomyślisz teraz, że i tak wizyta u lekarza nie ma sensu, bo to długo trwa, trzeba gdzieś daleko jeździć, umawiać się z wyprzedzeniem no i dużo kosztuje. Otóż to wcale nie prawda! Zaletą posiadania prywatnego ubezpieczenia jest to, że umawiasz się telefonicznie w najdogodniejsze dla Ciebie miejsce oraz na konkretną godzinę. W ten sposób nie tracisz czasu na stanie w kolejce, przez co same badania nie zajmują Ci dużo czasu.

Twierdziłeś, że to jest pewnie drogie, bo skoro jedna wizyta lekarska kosztuje 100 – 200 pln to jak będzie tych wizyt kilka i jeszcze dodatkowo jakieś badania, to wyjdzie pewnie z 1000 pln. I znów to nie prawda. Koszt prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego wynosi około 60 pln miesięcznie.

A czy nie fantastycznym uczuciem jest pewność bycia zdrowym?

Czym się kierować przy wyborze ubezpieczenia?

Oczywiście ważny jest zakres, czyli jakie badania pokrywa nam ubezpieczenie. Przede wszystkim wybierz lekarzy specjalistów, którzy są Tobie niezbędni. Dodatkowo pomyśl, jaki zakres usług medycznych może się Tobie przydać.

Istotne są także wyłączenia, czyli sytuacje, w przypadku których towarzystwo ubezpieczeniowe nie wypłaci świadczenia. Tutaj spotkasz się z zapisami zabezpieczającymi towarzystwo na wypadek, jeżeli powiedziałbyś nieprawdę we wniosku na temat swojego zdrowia.

Ilość oraz lokalizacja placówek medycznych także odgrywa znaczenie. Aby nie przemieszczać się po całym mieście i poszukiwaniu konkretnej przychodni, lepiej wybrać swoją ulubioną albo tą najbliższą Twojego miejsca pracy lub zamieszkania.

Z kolei ilość placówek jest niezwykle istotna ze względu na fakt, iż bardzo często zachodzi potrzeba odwiedzenia lekarza, jak jesteś na wakacjach, w delegacji lub u znajomego w innymi mieście. Wtedy zamiast się martwić, wystarczy, że skontaktujesz się z call center a oni wskażą Tobie najbliższego lekarza, który jest w stanie Ci pomóc. Naturalnie wszystko odbywa się bezpłatnie.

Ostatni aspekt umowy, na jaki należy zwrócić uwagę, to oczywiście wysokość składki. Pamiętaj jednak, że zbyt niska składka nie zawsze oznacza dobrą umowę ubezpieczenia zdrowotnego.

Zespół Finli
15.03.2023
Wybrane dla Ciebie
Potrzebujesz
pomocy?
Mało czasu?
Masz pytania?
Zamów rozmowę, a nasz Ekspert wesprze w zakupie lub omówi propozycję dopasowane do Twoich oczekiwań. Brak kodu rabatowego? Nie szkodzi. Pamiętaj, że za zakup z konsultantem możesz również otrzymać zniżkę 10%
Lub zadzwoń
+48 61 656 88 80
Pn-Pt 08:00-17:00
Dziękujemy za wypełnienie formularza.
Skontaktujemy się z Tobą
tak szybko jak to możliwe.
Dla zapewnienia najwyższej jakości usług nasza strona korzysta z plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie - więcej informacji tutaj. Zamknij