Coraz więcej Polaków korzysta z prywatnej opieki medycznej

Rośnie zainteresowanie kompleksową ochroną zdrowia

Polacy coraz częściej doceniają znaczenie kompleksowej opieki zdrowotnej. W ciągu ostatnich kilku lat znacznie wzrosło zainteresowanie prywatną opieką medyczną. Chcemy zapewnić sobie i swoim bliskim dostęp do najwyższej jakości pomocy w razie potrzeby. Dostępne na rynku pakiety oferują szereg korzyści, w tym dostęp do specjalistycznych zabiegów, jak i większy wybór lekarzy czy szpitali. Dzięki temu, że coraz więcej firm oferuje konkurencyjne cenowo plany, prywatne pakiety medyczne stają się jedną z najbardziej atrakcyjnych opcji dla tych, którzy zmęczeni są chociażby długim oczekiwaniem w kolejkach.

W ubiegłym roku na prywatną opiekę medyczną Polacy wydali 44 mld złotych. Według prognoz, do 2023 roku kwota ma wzrosnąć do 70 mld. Obecnie co 10. Polak korzysta wyłącznie z prywatnej opieki medycznej, a co drugi – łączy usługi prywatnej i państwowej służby zdrowia.

 

Dlaczego coraz częściej sięgamy po prywatną opiekę medyczną?

W dzisiejszym świecie coraz więcej Polaków korzysta z prywatnej opieki medycznej, by uniknąć dodatkowych, nieprzewidzianych kosztów leczenia. Rokrocznie powiększa się grono zainteresowanych, co pokazuje, że traktujemy je jako doskonałe uzupełnienie publicznego systemu oferowanego przez NFZ oraz narzędzie pozwalające skutecznie dbać o zdrowie. Wynika to z faktu, że publiczna opieka zdrowotna w Polsce nie zawsze jest dostępna lub przystępna cenowo.

Pakiety medyczne zapewniają dodatkową warstwę ochrony, wspierającą w zachowaniu pełni zdrowia i zabezpieczającą przed obciążeniami finansowymi w razie nieprzewidzianych zdarzeń. Oprócz braku dodatkowych kosztów leczenia, prywatna opieka medyczna obejmuje również profilaktykę, która zmniejsza potencjalne ryzyko wystąpienia kosztownych schorzeń w przyszłości.

Zakres ochrony jest zależny od pakietu, na jaki się zdecydujemy, jednak co do zasady jest dostosowany do naszych potrzeb. Dzięki temu możemy spać spokojnie, bo wiemy, że podejmujemy proaktywne kroki w celu zabezpieczenia zarówno zdrowia, jak i dobrego samopoczucia.

 

W trosce o zdrowie swoje i swoich bliskich

Problemy zdrowotne są naszą największą obawą, co ujawnia „Mapa ryzyka Polaków”. Według badań siedmiu na dziesięciu respondentów obawia się braku dostępności opieki medycznej (71 proc.), a jeszcze większa liczba (81 proc.) obawia się chorób nowotworowych. Mapa ryzyka pokazała też, że większość osób jest świadoma, iż ubezpieczenie zdrowotne może pomóc w przypadku choroby lub urazu. Sprawia to, że są skłonni zainwestować w prywatne ubezpieczenie zdrowotne dla siebie i rodziny. Dzięki prywatnemu ubezpieczeniu zdrowotnemu Polacy mogą być pewni, że ich potrzeby medyczne zostaną zaspokojone w odpowiednim czasie.

 

Źródło: „Mapa ryzyka Polaków” na zlecenie PIU przeprowadziła firma SW Research.
Źródło: „Mapa ryzyka Polaków” na zlecenie PIU przeprowadziła firma SW Research. Badania odbywały się w lutym 2020 r., 2021 r. i 2022 r. Każde na próbie ponad 2000 respondentów. Badania przeprowadzono metodą CAWI. Głównym celem badania było zidentyfikowanie kluczowych czynników ryzyka dla Polaków pod kątem oceny obawy i prawdopodobieństwa.

Ile kosztują pakiety prywatnej opieki medycznej?

Koszt pakietów medycznych nie muszą być wygórowane. Firmy oferujące te usługi dostosowały się do możliwości finansowych potencjalnych klientów, dzięki czemu mogą oni pozwolić sobie na opiekę, której potrzebują.

Typowa cena pojedynczego pakietu jednostkowego oferowanego za pośrednictwem platformy finli.pl wynosi od 134 zł miesięcznie, co zazwyczaj odpowiada jednej lub dwóm konsultacjom ze specjalistą. Wariant podstawowy pakietu rodzinnego to wydatek od 341,55 zł miesięcznie.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne staje się coraz bardziej atrakcyjną opcją dla osób poszukujących wysokiej jakości opieki medycznej za rozsądną cenę. Łatwo zrozumieć, dlaczego wiele osób przedkłada tę metodę nad publiczną opiekę zdrowotną w Polsce.

Zespół Finli
27.02.2023
Wybrane dla Ciebie
Potrzebujesz
pomocy?
Mało czasu?
Masz pytania?
Zamów rozmowę, a nasz Ekspert wesprze w zakupie lub omówi propozycję dopasowane do Twoich oczekiwań. Brak kodu rabatowego? Nie szkodzi. Pamiętaj, że za zakup z konsultantem możesz również otrzymać zniżkę 10%
Lub zadzwoń
+48 61 656 88 80
Pn-Pt 08:00-17:00
Dziękujemy za wypełnienie formularza.
Skontaktujemy się z Tobą
tak szybko jak to możliwe.
Dla zapewnienia najwyższej jakości usług nasza strona korzysta z plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie - więcej informacji tutaj. Zamknij