Nie kupuj słabego ubezpieczenia dla dziecka!

Już za moment wrzesień, czas kompletowania wyprawki szkolnej, w której oprócz zeszytów, piórnika czy podręczników, dla bezpieczeństwa naszej pociechy, powinno znaleźć się także ubezpieczenie NNW dziecka. Produkt ten jest teoretycznie dobrze znany. Zwykle kupujemy go we wrześniu w szkole czy przedszkolu albo za ich pośrednictwem, ale niestety, zwykle wybierany bez refleksji i pochopnie. Dużo więcej uwagi poświęcamy wyborowi ubezpieczenia dla auta niż tego, które ma chronić nasze dziecko. To kontrowersyjna prawda, z którą w tym roku warto się zmierzyć i wybrać mądrze!

 

NNW dziecka, czyli ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, to jak wynika z nazwy przede wszystkim ubezpieczenie, które ma nas chronić w sytuacji wystąpienia nieszczęśliwego zdarzenia, jakim jest upadek, kontuzja, złamanie kończyny czy inne tego typu niefortunne okoliczności, których w życiu niestety nie brakuje.

Dzieci chorują, zdarzają się im także wypadki. Wynika to z większej ruchliwości, uprawiania sportów, czasami z braku wyobraźni czy nieostrożności.

NNW dziecka powinno nas zabezpieczać przed konsekwencjami takiego zdarzenia, a więc dostarczać środków na leczenie, rehabilitację itp., ale od wielu lat jest znacznie bardziej kompleksowym produktem, który może być wsparciem nie tylko wtedy, kiedy dojdzie do wypadku.

 

Dlaczego warto mieć dobre NNW?

 

Nie każde ubezpieczenie zadziała jednak tak, jak opisaliśmy to na wstępie. Część polis oferowanych przez ubezpieczycieli ma bardzo wąski zakres i niskie sumy ubezpieczeniowe. Takie ubezpieczenie, nawet jeśli je posiadamy, da co najwyżej złudne poczucie bezpieczeństwa. Jeśli nic się nie stanie, nie przeżyjemy rozczarowania, niemniej, jeśli faktycznie dojdzie do wypadku, wypłata z ubezpieczenia może być symboliczna.

Przekonała się o tym pani Ewa, której syn złamał nogę podczas uprawiania sportów zimowych. Co prawda kończyna została zaopatrzona w państwowym szpitalu, ale dalsze leczenie ortopedyczne i rehabilitację, pani Ewa musiała wziąć na siebie. Terminy były zbyt odległe, a problemy z chodzeniem i sprawnością u kilkulatka, nie mogły czekać na termin przypisany w przychodni, która udziela świadczeń w ramach NFZ.

Całość kosztów leczenia i rehabilitacji wyniosła ponad 5 tys. złotych. Ubezpieczyciel wypłacił pani Ewie 800 zł.

Dobra polisa ochroniłaby rodzinę pani Ewy przed nieprzewidzianymi wydatkami i pozwoliłaby jeszcze lepiej zadbać o zdrowie syna.

Warto podkreślić, że było to zdarzenie niezbyt poważne, a złamana kończyna finalnie dość dobrze się zrosła. Gdyby w tej sytuacji konieczna była operacja ortopedyczna czy inne kosztowne zabiegi, koszty mogłyby być nawet kilkukrotnie wyższe!

 

Dobre NNW, czyli jakie? Nie kupuj kota w worku!

 

 Zanim wybierzesz NNW dla dziecka, pamiętaj o kilku kwestiach i rozważ wasze faktyczne potrzeby.

  • Tanie ubezpieczenie rzadko ma zadowalający zakres – jeśli płacisz za polisę 30-50 zł rocznie, dale to mniej niż 1 zł za tydzień ubezpieczenia dziecka! Za taką składkę, nie możemy się spodziewać sensownego wsparcia.
  • Dobre NNW powinno mieć wysokie sumy ubezpieczeniowe – szczególnie w zakresach leczenia, rehabilitacji, leczenia dentystycznego koniecznego na skutek NNW itp.
  • Inne elementy związane z NNW są również przydatne. Zwykle jest to np. opieka psychologiczna, zwrot kosztów wypożyczenia lub zakupy urządzeń medycznych, świadczenie szpitalne itp.
  • Podniesienie składki o zaledwie kilkanaście, kilkadziesiąt złotych może nam dać dużo lepszą ochronę ubezpieczeniową, a której nie warto oszczędzać. Jeśli dojdzie do wypadku, ta suma nie będzie miała żadnego znaczenia, za to może zagwarantować naprawdę sensowna i wartościową pomoc.

Nie wiesz jakie NNW wybrać? Skorzystaj z naszej oferty lub zapytaj Doradcy!

Doskonale wiemy, że w ofertach ubezpieczeniowych można się zgubić. Dlatego zachęcamy do przejrzenia oferty NNW dziecka na stronie finli.pl, gdzie możesz szybko porównać zakresy ubezpieczenia.

Jeśli nadal wybór sprawia Ci trudność lub masz specyficzne potrzeby, koniecznie skontaktuj się z naszym Doradcą! Pomożemy wybrać ubezpieczenia, które naprawdę ochroni Twoje dziecko, a waszej rodzinie zaoferuje coś, co jest bezcenne: święty spokój!

 

Zespół Finli
22.08.2022
Wybrane dla Ciebie
Potrzebujesz
pomocy?
Mało czasu?
Masz pytania?
Zamów rozmowę, a nasz Ekspert wesprze w zakupie lub omówi propozycję dopasowane do Twoich oczekiwań. Brak kodu rabatowego? Nie szkodzi. Pamiętaj, że za zakup z konsultantem możesz również otrzymać zniżkę 10%
Lub zadzwoń
+48 61 656 88 80
Pn-Pt 08:00-17:00
Dziękujemy za wypełnienie formularza.
Skontaktujemy się z Tobą
tak szybko jak to możliwe.
Dla zapewnienia najwyższej jakości usług nasza strona korzysta z plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie - więcej informacji tutaj. Zamknij