Dzieci na wakacjach- czy ochrona szkolna działa? Ubezpiecz się „na pewno”!

Wielu rodziców wysyłających swoje dzieci na wakacyjny odpoczynek zastanawia się, czy polisa, którą wykupili w szkole, faktycznie działa. Wielu także jest rozczarowanych pomocą uzyskaną w przypadku zdarzania objętego umową. Kiedy zdarza się wypadek, okazuje się np. że odszkodowanie nie starcza nawet na pokrycie kosztów rehabilitacji czy wizyt lekarskich, nie mówiąc już o innych kosztach. Jak więc zabezpieczyć dziecko przed wyjazdem na wypoczynek i co warto wiedzieć o polisach NNW dla dzieci?

  

Z naszego artykułu dowiesz się:

  1. Jak działają polisy NNW dziecka w czasie wakacji i czasu spędzonego poza szkołą?
  2. Czy dziecko należy ubezpieczyć dodatkowo w przypadku wyjazdu zorganizowanego?
  3. Na co możemy liczyć w ramach polis NNW?
  4. Kiedy przyda się dodatkowa ochrona?

 

Na wstępie warto podkreślić, że większość polis NNW działa w czasie wakacji, a nie tylko w czasie trwania roku szkolnego. Oznacza to, że jeśli wykupiliśmy ubezpieczenie we wrześniu, będzie ono działało aż do września kolejnego roku, także w miesiącach wakacyjnych.

Jeśli jednak mamy co do tego wątpliwości, warto koniecznie sprawdzić ogólne warunki ubezpieczenia. Zdarzają się w tym względzie wyjątki i lepiej mieć pewność, że polisa będzie faktycznym wsparciem, niż zawieść się w momencie wystąpienia zdarzenia.

 

 

Polisa NNW na kolonie i wakacje dziecka –  czy warto ubezpieczyć dziecko dodatkowo?

Jeśli nasze dziecko nie posiada polisy NNW lub nie działa ona w czasie wakacji, warto je ubezpieczyć, nawet jeśli jest objęte standardowym ubezpieczeniem organizatora wypoczynku. Można wykupić polisę NNW i polisę turystyczną, zwłaszcza, że obejmują one dwie grupy różnych ryzyk.

Polisa turystyczna ma szczególne znaczenie przy wyjeździe za granicę –  tu koniecznie należy zabezpieczyć się przed dodatkowymi kosztami, np. leczenia, transportu medycznego. Koszty takich zdarzeń mogą być astronomiczne i należy zwrócić na to szczególną uwagę.

Warto także pamiętać, że podstawowy problem z polisami NNW to niskie sumy ubezpieczenia. Polisy szkolne NNW, których suma ubezpieczenia wynosi 10-50 tys. złotych, to także najczęściej bardzo niska kwota odszkodowania. Kupując polisę warto więc zwrócić uwagę na tą kwestię i wybrać ubezpieczenie, które będzie faktycznym wsparciem, a nie wyłącznie źródłem rozczarowania.

 

 

Mam już polisę NNW, ale jest ona słaba, co zrobić?

Twoje dziecko wyjeżdża, posiada ubezpieczenie NNW, ale zorientowałeś się, że jest ono słabe? Co zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim warto wykupić na kolejny okres lepszą polisę. Sprawdź pakiety dostępne na finli.pl, a na sam wyjazd na kolonie dokup również ubezpieczenie turystyczne.

Warto pamiętać, że nawet jeśli posiadamy dwie polisy, np. u dwóch różnych ubezpieczycieli, to w razie wystąpienia wypadku, odszkodowanie możemy otrzymać z obu polis.

Wypłaty świadczeń za szkody osobowe kumulują się bez ograniczeń – nie ma więc tutaj obaw, że polisa, którą już mamy „zmarnuje się”, a pieniądze na nią wydane będą wyrzucone w błoto.

 

Zespół Finli
29.07.2021
Wybrane dla Ciebie
Potrzebujesz
pomocy?
Mało czasu?
Masz pytania?
Zamów rozmowę, a nasz Ekspert wesprze w zakupie lub omówi propozycję dopasowane do Twoich oczekiwań. Brak kodu rabatowego? Nie szkodzi. Pamiętaj, że za zakup z konsultantem możesz również otrzymać zniżkę 10%
Lub zadzwoń
+48 61 656 88 80
Pn-Pt 08:00-17:00
Dziękujemy za wypełnienie formularza.
Skontaktujemy się z Tobą
tak szybko jak to możliwe.
Dla zapewnienia najwyższej jakości usług nasza strona korzysta z plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie - więcej informacji tutaj. Zamknij