Odpowiedzialność cywilna na wakacjach –  dlaczego powinieneś zwrócić uwagę na ten element ubezpieczenia turystycznego? 

Wyjeżdżasz na wakacje, kupujesz pierwsze lepsze ubezpieczenie turystyczne i uważasz, że to załatwia sprawę? Niekoniecznie! Ubezpieczenie turystyczne to nie tylko zabezpieczenie kosztów leczenia czy odwołania podróży, ale także możliwość pokrycia kosztów szkód, które powstały za naszym udziałem. O co dokładnie chodzi? Wyjaśniamy!

 

Ubezpieczenie OC, a więc odpowiedzialności cywilnej, kojarzy nam się z pewnością z ubezpieczeniem samochodu. OC w tym wypadku jest obowiązkowe i chroni nas przed konsekwencjami szkód, które możemy wyrządzić osobom trzecim przy okazji użytkowania naszego pojazdu.

Niewiele jednak osób wie, że OC w życiu prywatnym, również można wykupić i że dotyczy ono bardzo szerokiego wachlarza szkód które, mogą zdarzyć się w życiu codziennym, na wakacjach itp.

 

Jak działa OC w życiu prywatnym?

O jakie szkody chodzi? Czy warto w ogóle zawracać sobie tym głowę? Wyjaśnijmy na przykładach!

Podróżujesz samolotem i przypadkowo wylewasz na sąsiada wrzątek. Niszczysz, również nieumyślnie, czyjś telefon albo wjeżdżasz w kogoś na rowerze. W pokoju hotelowym, z powodu Twojej nieuwagi zostaje stłuczone lustro lub dochodzi do zalania. Twoje dziecko uszkadza drogi sprzęt do nurkowania z wypożyczalni albo pies gryzie również wypożyczoną deskę do windsurfingu.

Te wszystkie zdarzenia wydają się dość wiarygodne? Dokładnie takie są i oczywiście, mogą mieć miejsce. W każdej z tych sytuacji, osoba poszkodowana może żądać od Ciebie pokrycia kosztów zakupu, naprawy czy leczenia urazu, który zdarzył się z Twojej winy.

Często, są to niebagatelne koszty. Przykładowo, koszt rehabilitacji złamanej kończyny, nie mówiąc już o operacjach ortopedycznych, może wynieść kilka tysięcy złotych! Uszkodzenia sprzętu, to często również grube tysiące.

Nieszczęścia się zdarzają, a wakacje bez ubezpieczenia, mogą być naprawdę kosztowne!

 

OC w ubezpieczeniu turystycznym

Warto podkreślić, że tych kłopotów można uniknąć posiadając odpowiednią polisę na wakacje. Kupując ubezpieczenie turystyczne, zwróć uwagę, czy zawiera ono OC w życiu prywatnym. Przy wyborze, weź też pod uwagę sumę ubezpieczenia i zakres świadczeń.

Istotne kryteria wyboru oprócz wspomnianego już OC, to także suma kosztów leczenia (im wyższa tym lepiej), zakres pomocy assistnce (może być podstawowy, ale także bardzo kompleksowy), czy wreszcie ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków.

Pamiętaj, że ubezpieczenie turystyczne na wakacje możesz kupić nawet w ostatniej chwili przed wyjazdem, korzystając z wygodnej formy zakupy na finli.pl . Koszt ubezpieczenia turystycznego to tylko kilka złotych dziennie, a polisa może Cię ochronić przed poważnymi problemami.

Zespół Finli
25.06.2021
Wybrane dla Ciebie
Potrzebujesz
pomocy?
Mało czasu?
Masz pytania?
Zamów rozmowę, a nasz Ekspert wesprze w zakupie lub omówi propozycję dopasowane do Twoich oczekiwań. Brak kodu rabatowego? Nie szkodzi. Pamiętaj, że za zakup z konsultantem możesz również otrzymać zniżkę 10%
Lub zadzwoń
+48 61 656 88 80
Pn-Pt 08:00-17:00
Dziękujemy za wypełnienie formularza.
Skontaktujemy się z Tobą
tak szybko jak to możliwe.
Dla zapewnienia najwyższej jakości usług nasza strona korzysta z plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie - więcej informacji tutaj. Zamknij