Odszkodowanie z NNW dziecka – na jaką pomoc można liczyć?

Ubezpieczenie NNW dziecka to polisa, którą warto posiadać. Zastanawiasz się na jakie odszkodowanie możesz liczyć z NNW? Doszło do wypadku, a Ty dostałeś niskie odszkodowanie? Sprawdź czemu i na jakie kwoty możesz liczyć kupując dobre ubezpieczenie.

 

Internetowe fora pełne są informacji o niskich wypłatach z ubezpieczenia NNW. „Syn złamał nogę, a odszkodowanie wyniosło 340 zł” – pisze jedna z matek. Kolejna potwierdza, że odszkodowanie za złamaną rękę również było niewielkie i nie starczyło nawet na podstawową rehabilitację poza NFZ.

 

Czy takie sytuacje są normalne? Czy można liczyć na wyższe odszkodowanie? Sprawdzamy!

 

Od czego zależy wysokość odszkodowania z NNW?

 

Na początek warto wyjaśnić kilka podstawowych kwestii. Odszkodowanie z każdego rodzaju ubezpieczenia zależy od kilku istotnych elementów. Po pierwsze jest to suma ubezpieczeniowa, czyli maksymalna kwota wypłaty z danej polisy, po drugie rozmiar szkody (w przypadku NNW jest to zwykle uszczerbek na zdrowiu wyrażony procentowo), oraz zakres polisy czyli lista świadczeń, które obejmuje.

 

Zawierając umowę ubezpieczenia należy zapoznać się z wszystkimi tymi elementami oraz sięgnąć do katalogu wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela.

 

Jeśli jakieś zdarzenie jest wyłączone z odpowiedzialności – to nawet jeśli dojdzie do wypadku, ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania.

 

Jak dostać wyższe odszkodowanie z NNW?

 

Tu warto przede wszystkim być mądrym przed szkodą, a nie po szkodzie i wybrać taką polisę, która będzie prawdziwym wsparciem w razie wypadku.

 

Najczęstsze problemy z niskim odszkodowaniem z NNW dotyczą sytuacji, w której po prostu kupujemy słabą polisę.

 

Warto pamiętać, że nie mamy obowiązku zawierania umowy takiego ubezpieczenia w szkole, czy za pośrednictwem rady rodziców i że niska składka to najczęściej bardzo ograniczony zakres polisy i jej niska jakość.

 

Przykładowo, odszkodowanie za 1 % uszczerbku na zdrowiu to w najtańszych opcjach kwota zaledwie ok. 100 zł. Oznacza to, że jeśli uszczerbek wyniesie 1-2 % – odszkodowanie wyniesie ok. 200 zł.

 

Jeśli w tym samym wypadku, odszkodowanie za 1 % uszczerbku wyniesie 500 zł, to suma odszkodowania będzie znacznie wyższa i wyniesie ok. 1000 zł.  Polisa może także pokryć inne koszty, np. odbudowy zębów stałych, zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji, czyli być prawdziwym wsparciem w trudnej sytuacji.

 

Dobre ubezpieczenie NNW –  sprawdź nasze pakiety

 

Jeśli Twoje dziecko nie jest ubezpieczone w zakresie NNW, albo zorientowałeś się właśnie, że polisa, którą kupiłeś we wrześniu ma bardzo ograniczony zakres, sprawdź nasze pakiety ubezpieczenia NNW.

 

Pamiętaj, że taką polisę można kupić w dowolnym momencie roku. Będzie ona chroniła dziecko także w wakacje i podczas wyjazdów.

Zespół Finli
03.03.2021
Wybrane dla Ciebie
Potrzebujesz
pomocy?
Mało czasu?
Masz pytania?
Zamów rozmowę, a nasz Ekspert wesprze w zakupie lub omówi propozycję dopasowane do Twoich oczekiwań. Brak kodu rabatowego? Nie szkodzi. Pamiętaj, że za zakup z konsultantem możesz również otrzymać zniżkę 10%
Lub zadzwoń
+48 61 656 88 80
Pn-Pt 08:00-17:00
Dziękujemy za wypełnienie formularza.
Skontaktujemy się z Tobą
tak szybko jak to możliwe.
Dla zapewnienia najwyższej jakości usług nasza strona korzysta z plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie - więcej informacji tutaj. Zamknij