Postanowienia noworoczne: co warto postanowić i jak to zrobić, żeby dotrzymać postanowień?

Już za chwile nowy rok, zapewne w końcówce starego albo na samym początku stycznia, usiądziemy do postanowień noworocznych. Na co warto zwrócić uwagę i jak postanawiać, żeby zrobić to mądrze i rozsądnie? Jakie zmiany w naszym życiu warto przedsięwziąć, żeby zobaczyć poprawę, zadbać o siebie i swoją rodzinę? Sprawdzamy!

 

Z postanowieniami noworocznymi jest tak, że zwykle zmienia się przy nich tylko data ważności. Postanawiamy, a potem nic z tego nie wynika. W nowym roku może być jednak inaczej. Oto nasza lista proponowanych postanowień!

 

 

  1. Zadbaj o ruch!

 

Nasze zdrowie, w dużej mierze, jest przede wszystkim w Twoich rękach! Zamiast postanowień ogólnych, które słabo nam wychodzą, warto tu postawić na konkret. Nie ruszasz się? Wpisz w kalendarz przynajmniej 2-3 treningi w tygodniu i codzienną aktywność, na poziomie przynajmniej 5000 kroków. Nie musisz się zapisywać na siłownię ani zaczynać uprawiać konkretnej dyscypliny sportu. Zacznij na luzie – ważne, żeby aktywność  fizyczna była regularna.

Taka aktywność pomaga poprawić stan zdrowia, a także schudnąć. Badania dowodzą, że osoby, które są aktywne, mają nawet o 50 % mniejsze ryzyko chorób cywilizacyjnych, cukrzycy, miażdżycy itp.

 

  1. Sprawdź najważniejsze parametry zdrowotne!

 

Wielu z nas lekarza omija szerokim łukiem, a to błąd. Zapominamy o tym, jak ważna jest profilaktyka, a po pomoc sięgamy dopiero kiedy czujemy się źle. Warto to w nowym roku zmienić i wpisać w nasz kalendarz nie tylko regularne korzystanie z badań profilaktycznych, ale także skan naszego zdrowia.

Jeśli nie masz czasu i cierpliwości do korzystania z porad lekarskich na NFZ, rozważ prywatny pakiet medyczny. Możesz go kupić taniej niż myślisz! Sprawdź tutaj!

 

 

  1. Zadbaj o bezpieczeństwo swoich dzieci!

 

Pomyśl o tym, jak wygląda kwestia bezpieczeństwa Twojej rodziny. Tu także warto rozważyć pakiet medyczny, ale także kwestie ubezpieczeniowe. Jeśli Twoje dzieci nie są ubezpieczone w zakresie NNW, warto to rozważyć.

To niewielki koszt, a pomoc w razie wypadku, może być znacząca i wesprzeć powrót do zdrowia i pełnej sprawności. Warto pamiętać, że NNW dzieci, zwane potocznie NNW szkolnym, może być kupione w dowolnym momencie roku.

Jeśli nie podjąłeś takiej decyzji na początku roku szkolnego, możesz to zrobić również teraz. Ubezpieczenie kupisz przez internet, a będzie ono standardowo obowiązywało już od kolejnego dnia po zakupie. Oferty znajdziesz TUTAJ.

  

  1. Podejmuj świadome i odpowiedzialne decyzje finansowe!

 

Jeśli Twoje finanse wymagają uporządkowania, skonsultuj się i skorzystaj zupełnie bezpłatnie z konsultacji z naszym Doradcą Finansowym. Pamiętaj, że na rynku istnieje wiele produktów, które mogą wesprzeć Cię w codziennym funkcjonowaniu i że nie warto odkładać myślenia o przyszłości w nieskończoność.

Życzymy Ci wspaniałego, bezpiecznego 2022 r. i samych spełnionych postanowień!

 

 

Zespół Finli
28.12.2021
Wybrane dla Ciebie
Potrzebujesz
pomocy?
Mało czasu?
Masz pytania?
Zamów rozmowę, a nasz Ekspert wesprze w zakupie lub omówi propozycję dopasowane do Twoich oczekiwań. Brak kodu rabatowego? Nie szkodzi. Pamiętaj, że za zakup z konsultantem możesz również otrzymać zniżkę 10%
Lub zadzwoń
+48 61 656 88 80
Pn-Pt 08:00-17:00
Dziękujemy za wypełnienie formularza.
Skontaktujemy się z Tobą
tak szybko jak to możliwe.
Dla zapewnienia najwyższej jakości usług nasza strona korzysta z plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie - więcej informacji tutaj. Zamknij