Prywatna opieka medyczna – pakiety medyczne – możliwości, ceny, czy to się opłaca, jaki pakiet wybrać?

Dostęp do opieki medycznej w Polsce teoretycznie jest powszechny, ale w praktyce nie gwarantuje on otrzymania świadczenia, a tym bardziej możliwości skorzystania z pomocy w dogodnym dla nas terminie, bez długotrwałego oczekiwania. Prywatna opieka medyczna, a więc w praktyce abonamenty medyczne, to produkty ubezpieczeniowe, które posiada już wielu Polaków. O czym warto pamiętać?

 

Nawet dwa lata oczekiwania na wizytę u endokrynologa, półroczny termin do neurologa, czy prawie 3 lata w kolejce na operację oczu, to smutna polska rzeczywistość. Nie zawsze możemy czekać, bo choroba może drastycznie obniżać jakość naszego życia. W takiej sytuacji  pozostaje nam poszukiwanie pomocy prywatnie, niejednokrotnie bardzo drogo.

Opcją na zapewnienie sobie stałego dostępu do świadczeń medycznych bez konieczności opłacania każdorazowo każdego świadczenia i wizyty,  pozostają w tym wypadku pakiety  i abonamenty medyczne. Jak wyglądają w praktyce i czy to się opłaca?

 

Co to jest pakiet medyczny, abonament medyczny?

Pakiet medyczny lub abonament medyczny, zdrowotny, to terminy stosowane zastępczo z prywatną opieką medyczną, którą oferuje pracownikom wiele firm. Pakiet medyczny możemy wykupić jednak także indywidualnie, a jego konstrukcja może być bardzo różna.

Zasadniczo decydując się na prywatną opiekę medyczną w pakiecie, odprowadzamy co miesiąc składkę, która gwarantuje nam dostęp do świadczeń, objętych umową. Zwykle w OWU znajdziemy wykaz lekarzy, badań i procedur medycznych, do których mamy dostęp.

Podstawowe pakiety medyczne zapewniają zwykle dostęp do lekarza internisty/ pediatry i  kilku wybranych specjalistów oraz podstawowe badania laboratoryjne. Pakiety mogą jednak być również znacznie bardziej rozbudowane, obejmować świadczenia specjalistyczne czy np. leczenie szpitalne, skomplikowane procedury medyczne, poród i inne świadczenia.

 

Prywatna opieka zdrowotna / medyczna – jaki jest koszt, ile trzeba zapłacić?

Koszt prywatnej opieki medycznej, pakietu medycznego zależy od tego co zawiera. W praktyce możemy znaleźć bardzo tani pakiet w cenie od nawet ok. 40- 50 zł za miesiąc, ale oczywiście nie należy się w tej cenie spodziewać bardzo szerokiego zakresu świadczeń. Zwykle cena pakietu wynosi ok. 100- 150 zł miesięcznie, im szerszy zakres świadczeń tym droższy pakiet. Jeśli mamy rodzinę, dzieci, warto zamiast indywidualnego, wybrać pakiet rodzinny. To bardzo opłacalna opcja zapewnienia ochrony zdrowia całej rodzinie.

 

Abonamenty medyczne –  czy to się opłaca?

Korzystanie z abonamentu medycznego może być niezwykle korzystne, zwłaszcza jeśli regularnie odwiedzamy lekarza, bierzemy leki, czy musimy od czasu do czasu wykonywać badania.

Wizyta u specjalisty w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie czy Gdańsku, to zwykle koszt ok. 150 -200 zł, podstawowe badania laboratoryjne i obrazowe  kosztują minimum kilkaset złotych rocznie, jeśli wykonujemy je zgodnie z zalecanym kalendarzem badań.

Abonamenty medyczne pomagają zadbać o właściwą profilaktykę i faktycznie oszczędzić pieniądze.

 

Szukasz pakietu dla siebie? Sprawdź naszą ofertę przygotowaną z Medicover.

Zespół Finli
26.10.2021
Wybrane dla Ciebie
Potrzebujesz
pomocy?
Mało czasu?
Masz pytania?
Zamów rozmowę, a nasz Ekspert wesprze w zakupie lub omówi propozycję dopasowane do Twoich oczekiwań. Brak kodu rabatowego? Nie szkodzi. Pamiętaj, że za zakup z konsultantem możesz również otrzymać zniżkę 10%
Lub zadzwoń
+48 61 656 88 80
Pn-Pt 08:00-17:00
Dziękujemy za wypełnienie formularza.
Skontaktujemy się z Tobą
tak szybko jak to możliwe.
Dla zapewnienia najwyższej jakości usług nasza strona korzysta z plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie - więcej informacji tutaj. Zamknij