Jak tanio podróżować? Trzymaj się kilku zasad

Planowanie podróży wiąże się z dobrym przeliczeniem budżetu. Jeśli zależy Ci na tanim podróżowaniu, istnieje kilka praktycznych wskazówek, które mogą pomóc Ci zrealizować swoje marzenia bez nadmiernego obciążania portfela. Oto dziewięć zasad, które warto wziąć pod uwagę podczas organizowania podróży.

 

  1. Polowanie na oferty last minute

Jeśli masz elastyczne plany podróży, warto śledzić oferty last minute. Wielu operatorów turystycznych, linii lotniczych i hoteli oferuje atrakcyjne zniżki na niezarezerwowane miejsca czy pokoje na ostatnią chwilę. Możesz trafić na naprawdę korzystne oferty, które pozwolą Ci zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy.

  1. Podróżowanie poza sezonem

Innym sposobem na tanie podróżowanie jest wybieranie mniej popularnych terminów. Sezon turystyczny często wiąże się z wyższymi cenami zarówno za noclegi, jak i za bilety lotnicze czy atrakcje turystyczne. Jeśli unikniesz szczytu sezonu, możesz zaoszczędzić znaczącą kwotę. Dodatkowo, podróżowanie poza sezonem ma swoje zalety, takie jak mniejsze tłumy i spokojniejsza atmosfera.

  1. Wypoczywanie w większej grupie

Jeśli planujesz wakacje z rodziną lub przyjaciółmi, warto rozważyć wypoczynek w większej grupie. Dzielenie kosztów wynajmu domu, apartamentu czy wynajęcie większego pojazdu może być korzystne pod względem finansowym. Ponadto podróżowanie z innymi osobami może być bardziej atrakcyjne i dostarczyć wielu niezapomnianych wspomnień.

  1. Ograniczanie bagażu do minimum

Podczas podróży zawsze warto zadbać o ograniczenie ilości bagażu. Nie tylko ułatwi to przemieszczanie się, ale także pozwoli uniknąć dodatkowych opłat za nadbagaż. Spróbuj zapakować tylko niezbędne rzeczy, aby nie obciążać się zbędnymi przedmiotami. Dodatkowo, jeśli podróżujesz samolotem, upewnij się, że Twoje bagaże spełniają wymogi dotyczące rozmiaru i wagi, aby uniknąć dodatkowych opłat.

  1. Wybieranie alternatywnych środków transportu

Kiedy planujesz podróż, rozważ różne opcje transportu. Czasami korzystanie z alternatywnych środków transportu, takich jak autobusy, pociągi czy carpooling, może być tańsze niż podróż samochodem lub samolotem. Dodatkowo, podróżowanie środkami transportu publicznego często pozwala zobaczyć i doświadczyć więcej lokalnego życia i kultury.

  1. Znajdowanie niedrogiego noclegu

Jednym z głównych wydatków podczas podróży jest nocleg. Jednak istnieje wiele sposobów na znalezienie niedrogiego zakwaterowania. Możesz skorzystać z platform rezerwacyjnych, takich jak Booking.com czy Airbnb, gdzie często można znaleźć atrakcyjne oferty. Ponadto, warto zwrócić uwagę na hostele, pensjonaty lub wynajem prywatny, które mogą być bardziej ekonomiczne niż hotele.

  1. Nie spędzanie każdej nocy w hotelu

Podczas dłuższych podróży warto rozważyć różne opcje zakwaterowania. Oczywiście, hotel może być wygodnym i bezpiecznym miejscem, ale nie zawsze jest najtańszą opcją. Możesz rozważyć wynajem apartamentu, kwaterę prywatną, czy nawet kemping, jeśli podróżujesz w okolicach, gdzie to możliwe. To pozwoli Ci zaoszczędzić na noclegach i jednocześnie doświadczyć różnych rodzajów zakwaterowania.

  1. Zwiedzanie za darmo, tam gdzie to możliwe

Niektóre atrakcje turystyczne i miejsca można zwiedzać za darmo lub po symbolicznej opłacie. Przed rozpoczęciem podróży zbadaj, czy istnieją takie możliwości w miejscach, które planujesz odwiedzić. Często można znaleźć darmowe muzea, ogrody, parki narodowe czy darmowe wycieczki. To świetny sposób na poznanie lokalnej kultury i historii bez nadmiernego obciążania budżetu.

  1. Zabezpieczanie się przed nieprzewidzianym

Nie wszystkie wyjazdy są idealne. Nieprzewidziane sytuacje mogą zdarzyć się podczas podróży, dlatego warto mieć dodatkowe ubezpieczenie turystyczne. Pozwoli nam to uniknąć nieprzewidzianych i często bardzo wysokich kosztów dodatkowych. Wypadki medyczne czy utrata bagażu to najczęstsze przypadki. Dobrze dobrane ubezpieczenie turystyczne daje nam poczucie bezpieczeństwa i pewność, że niezależnie od nieprzewidzianych okoliczności, nasze finanse i dobrostan są chronione. Przed zakupem ubezpieczenia zawsze warto dokładnie zapoznać się z warunkami polisy, aby upewnić się, że odpowiada ona naszym potrzebom i planowanym działaniom podczas podróży. Ubezpieczenie turystyczne można łatwo i szybko kupić za pośrednictwem platformy Finli.pl. Koszt to już zaledwie 7 zł dnienie.

 

Podsumowując, tanie podróżowanie wymaga trochę planowania i elastyczności. Polowanie na last minute, podróżowanie poza sezonem, dzielenie kosztów z innymi to skuteczne sposoby na obniżenie kosztów podróży. Pamiętaj, że Twoje bezpieczeństwo i poczucie komfortu są najważniejsze. Podróżowanie taniej nie oznacza, że będziesz mniej cieszyć się podróżą. Wręcz przeciwnie, te oszczędności mogą pozwolić Ci na dłuższy czas spędzony w podróży lub na eksplorowanie większej liczby miejsc.

 

 

Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami, którzy szybko i precyzyjnie rozwieją wszelkie wątpliwości.

Zespół Finli
22.06.2023
Wybrane dla Ciebie
Potrzebujesz
pomocy?
Mało czasu?
Masz pytania?
Zamów rozmowę, a nasz Ekspert wesprze w zakupie lub omówi propozycję dopasowane do Twoich oczekiwań. Brak kodu rabatowego? Nie szkodzi. Pamiętaj, że za zakup z konsultantem możesz również otrzymać zniżkę 10%
Lub zadzwoń
+48 61 656 88 80
Pn-Pt 08:00-17:00
Dziękujemy za wypełnienie formularza.
Skontaktujemy się z Tobą
tak szybko jak to możliwe.
Dla zapewnienia najwyższej jakości usług nasza strona korzysta z plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie - więcej informacji tutaj. Zamknij