Trudności z dostępem do leczenia? Nie przepłacaj i nie trać czasu, skorzystaj z prywatnych pakietów medycznych!

Ponad 2 lata pandemii, a aktualnie także duże obłożenie ochrony zdrowia w związku z wojna w Ukrainie, nie ułatwiają uzyskania dostępu do leczenia. Na wiele procedur medycznych musimy czekać w najlepszym wypadku miesiącami, a bywa, że okres oczekiwania wynosi rok lub dłużej. Co robić, kiedy czekać nie można?

 

Dług zdrowotny, o którym wspomina wielu specjalistów, pogłębił się znacząco przez ostatnie dwa lata trwania pandemii.  Był on kwestią problematyczną już przed jej rozpoczęciem, a kolejki do leczenia, przyprawiały wielu pacjentów o nomen omen ból głowy.

Niestety, nic nie wskazuje na szybką poprawę w tym obszarze.

Przez ostatnie dwa lata, sytuacja jeszcze się pogorszyła. Wiele szpitali, przemianowanych na covidowe, nie prowadziło normalnej działalności leczniczej, a pacjenci byli odsyłani z kwitkiem.

Już dziś możemy odczuć, że odrabianie zaległości, które nawarstwiły się przez długie miesiące ograniczonej działalności leczniczej, może potrwać. Problemy z pewnością powiększy jeszcze konieczność wsparcia medycznego uchodźców opuszczających Ukrainę.

Trudności mogą dotyczyć szczególnie leczenia pediatrycznego, ale także dostępu do wszelkiej diagnostyki, leczenia w ramach podstawowej opieki medycznej i procedur specjalistycznych.

 

Jak radzić sobie z utrudnionym dostępem do leczenia?

Pozostaje nam albo cierpliwie czekać, albo płacić za dostęp do leczenia z własnej kieszeni. Co prawda składka zdrowotna ciągle rośnie, ale standard opieki medycznej, a przede wszystkim możliwości korzystania z niej na bieżąco, nie ulegają znaczącej zmianie i nie należy się tego z pewnością spodziewać w najbliższych miesiącach.

Jeśli leczysz się regularnie, a za każdą procedurę medyczną płacisz a własnej kieszeni, z pewnością nie będzie to opcja oszczędna.

44,2 mld zł – tyle pieniędzy wydaliśmy w 2020 r. z prywatnej kieszeni na leczenie według  danych Głównego Urzędu Statystycznego. To więcej niż kosztuje program Rodzina 500 plus. Na to świadczenie z budżetu przeznaczane jest ok. 40 mld zł rocznie. Dane za ostatni rok nie są jeszcze dostępne, jednak biorąc pod uwagę rosnące ceny świadczeń, kolejne miesiące pandemii i wspomniany już dług zdrowotny, który może skutkować dłuższym i bardziej skomplikowanym leczeniem –  kwoty te mogą tylko rosnąć.

 

Prywatne pakiety medyczne –  czy to jest rozwiązanie?

Niestety, opłacanie z własnej kieszeni pakietu medycznego, nie zwalnia nas z opłacania składki zdrowotnej w ramach ubezpieczeni w ZUS, ale może być znaczącym wsparciem w dostępie do leczenia na co dzień.

Koszt pakietu medycznego w Medicover zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych miesięcznie. W pakiecie Premium, którego koszt przy ubezpieczeniu indywidualnym to 151 zł, otrzymujemy już bardzo kompleksowe wsparcie, a w przypadku konieczności leczenia szpitalnego, możemy także skorzystać z najwyższego i najdroższego pakietu.

Ile można oszczędzić na pakiecie medycznym? Nawet kilkaset złotych miesięcznie!

Warto pamiętać, że ochrona oferowana w ramach pakietu rozpoczyna się zwykle od kolejnego miesiąca od jego wykupienia. Nie należy więc zwlekać z decyzją na ostatnią chwilę albo odkładać zakupu do ostatniego momentu.

Co ważne, w przypadku pakietów Medicover, nie musimy przejmować się spotykaną w niektórych ofertach karencją i z opieki możemy korzystać od razu po aktywacji pakietu.

Szczegóły znajdziesz na www.finli.pl

Zespół Finli
21.04.2022
Wybrane dla Ciebie
Potrzebujesz
pomocy?
Mało czasu?
Masz pytania?
Zamów rozmowę, a nasz Ekspert wesprze w zakupie lub omówi propozycję dopasowane do Twoich oczekiwań. Brak kodu rabatowego? Nie szkodzi. Pamiętaj, że za zakup z konsultantem możesz również otrzymać zniżkę 10%
Lub zadzwoń
+48 61 656 88 80
Pn-Pt 08:00-17:00
Dziękujemy za wypełnienie formularza.
Skontaktujemy się z Tobą
tak szybko jak to możliwe.
Dla zapewnienia najwyższej jakości usług nasza strona korzysta z plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie - więcej informacji tutaj. Zamknij