Twoje dziecko wraca na zajęcia sportowe wiosną? Sprawdź, czy masz ubezpieczenie!

Wiosna, zwłaszcza po długiej zimie i pandemii, która dosłownie zamknęła nas w domach daje możliwość powrotu do aktywności sportowej na świeżym powietrzu. Po miesiącach bezruchu, wracać trzeba jednak rozważnie i dotyczy to tak dzieci jak i dorosłych.

 

Mamy dość siedzenia w domu, namawiamy dzieci do aktywności na zewnątrz i porzucenia urządzeń elektronicznych. Czy to zajęcia zorganizowane, czy po prostu rower, boisko, plac zabaw, bezpieczeństwo powinno być najważniejsze.

 

Powrót do aktywności po zimie –  uważaj z intensywnością!

 

Wiele zajęć sportowych zostało na czas pandemii zawieszonych, nie wszystkie maluchy miały możliwość uczęszczania do szkoły czy choćby uczestnictwa w lekcjach WF. Po miesiącach bezruchu do aktywności trzeba wracać rozważnie i z głową, a koniecznym etapem jest roztrenowanie.

 

Intensywność pierwszych treningów nie powinna być zbyt duża, warto także brać pod uwagę, że nasza czy dzieci sprawność spadła i dojście do stanu z zeszłego sezonu może chwilę zająć.

 

Dlatego jeśli wracamy na rower, rolki, wyjmujemy z piwnicy hulajnogę, nie szarżujmy ani nie planujmy długiej aktywności na zewnątrz. Warto zacząć od 15-30 minut ruchu i stopniowo zwiększać jego natężenie.

 

Kiedy przyda się NNW dziecka?

 

Sezon od maja do października, to tradycyjnie już okres kiedy występuje więcej wypadków i zdarzeń, które zagrażają naszemu zdrowiu. Na szczęście większość z nich nie ma daleko idących negatywnych konsekwencji, ale zdarzają się też takie, których skutki odczuwamy miesiącami.

 

Czy Twoje dziecko jest ubezpieczone w zakresie NNW? Jeśli nie, możesz je ubezpieczyć w dowolnym momencie. Wiele osób nie wie, że umowę ubezpieczenia może zawrzeć w marcu, kwietniu czy maju, a ubezpieczenie NNW kojarzymy tylko z wrześniem.

 

Jeśli Twoje dziecko nie ma ubezpieczenia lub polisa, którą zakupiłeś we wrześniu ma podstawowy zakres, warto rozważyć doubezpieczenie.

 

Warto także pamiętać, że takie ubezpieczenie będzie chroniło dziecko przez cały rok od jego zawarcia, także w czasie wakacji, wyjazdów itp.

 

Dobre NNW czyli jakie?

 

Dobre ubezpieczenie NNW ma przede wszystkim wysoką sumę ubezpieczeniową –  dzięki temu wypłata odszkodowania w razie wystąpienia zdarzenia objętego umową będzie wyższa. Ma także szeroki zakres innych form wsparcia -powinno pokrywać koszty rehabilitacji, zapewniać zasiłek na wypadek pobytu w szpitalu czy pomóc poradzić sobie z przykrymi konsekwencjami wypadku np. uszkodzeniem zębów, czy koniecznością zakupu specjalistycznych świadczeń.

 

Pamiętajmy, że bardzo niska składka to zwykle bardzo niskie odszkodowanie. W rozsądnym budżecie możemy jednak kupić również bardzo dobre ubezpieczenie. Należy jedynie zapoznać się z ofertą i dobrać taką, która ma odpowiednio szeroki zakres.

Zespół Finli
03.03.2021
Wybrane dla Ciebie
Potrzebujesz
pomocy?
Mało czasu?
Masz pytania?
Zamów rozmowę, a nasz Ekspert wesprze w zakupie lub omówi propozycję dopasowane do Twoich oczekiwań. Brak kodu rabatowego? Nie szkodzi. Pamiętaj, że za zakup z konsultantem możesz również otrzymać zniżkę 10%
Lub zadzwoń
+48 61 656 88 80
Pn-Pt 08:00-17:00
Dziękujemy za wypełnienie formularza.
Skontaktujemy się z Tobą
tak szybko jak to możliwe.
Dla zapewnienia najwyższej jakości usług nasza strona korzysta z plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie - więcej informacji tutaj. Zamknij