Tęsknimy za podróżami, za beztroską i spokojem. W styczniu i lutym brakuje nam energii i ciepła. Jeśli tylko mamy taką możliwość, warto odpocząć. Dobrze jednak pamiętać, że podróżowanie w czasach COVID -19 wiąże się z wieloma trudnościami i warto się na różne sytuacje przygotować.
Bezpieczne ferie, ubezpieczenie na ferie – jak to zrobić?
Jeśli spędzicie ferie w Polsce, warto pomyśleć o ubezpieczeniu na wypadek nieszczęśliwego wypadku. Takie zdarzenia są powszechne i nie dotyczą wyłącznie dzieci. Złamana noga czy ręka, może niestety popsuć wyjazd, a przecież katalog wypadków, jest znacznie szerszy.
Czy Twoje dziecko jest ubezpieczone w zakresie NNW? Jeśli tak, to na jaką kwotę?
Niestety, wielu rodziców ulega iluzji bezpieczeństwa, ponieważ posiadają ubezpieczenie dla dziecka. Problem w tym, że często są to polisy bardzo słabej jakości, o sumach ubezpieczeniowych, które zagwarantują w większości wypadków wypłatę odszkodowania w wysokości co najwyżej kilkuset złotych.
Jeśli chcemy dziecko zabezpieczyć w sposób bardziej kompleksowy albo nasza pociecha nie ma ubezpieczenia, warto rozważyć polisę, która nie tylko zagwarantuje wypłatę odszkodowania od uszczerbku na zdrowiu, ale także wesprze w pokryciu kosztów rehabilitacji, zagwarantuje świadczenie w razie konieczności pobytu w szpitalu, czy assinstance.
Wyjazd za granicę? Koniecznie z ubezpieczeniem!
Jeśli wyjeżdżamy za granicę, ubezpieczenie turystyczne jest absolutnie koniecznym elementem wyposażenia! Często taką polisę kupujemy w biurze podróży, jeśli podróżujemy w takiej formule. Ma to oczywiście swoje zalety, ale nie zwalnia nas z odpowiedzialnego wyboru. „Jakaś” polisa to za mało.
Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na kwestie związane z COVID-19 (odwołanie podróży, zachorowanie w trakcie trwania podróży, kwarantanna), oraz na koszty leczenia i transportu medycznego. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że koszty te mogą być horrendalne. Przekonał się o tym choćby polski turysta, który dostał zawału w Meksyku, a jego polisa z biura podróży pokrywała koszty leczenia tylko do kwoty 150 tys. złotych. Niestety koszty wyniosły ponad 350 tys. i obciążyły rodzinę mężczyzny.
Polisa na narty – o tym też pamiętaj!
Wyjeżdżając na narty, dobrze pamiętać także o kwestii odpowiedzialności cywilnej wobec innych osób. Jeśli na skutek naszych działań ucierpi inna osoba, zniszczymy czyjś sprzęt albo sprzęt z wypożyczalni, możemy być narażeni na spore koszty.
Istotną kwestią jest też ratownictwo w górach. W Polsce za interwencję GOPR nie zapłacimy. Jednak w innych krajach, sytuacja może być kompletnie inna. Wylot helikoptera, do osoby, która złamała nogę wysoko w górach może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy euro!
Zanim wyjedziesz, przemyśl te kwestie. Polisę turystyczną możesz kupić online – w razie wątpliwości, skontaktuj się z naszym Doradcą!