Ubezpieczenia NNW nie musisz kupować w szkole!

Ubezpieczenie NNW dziecka, zwane ubezpieczeniem szkolnym lub przedszkolnym jest dobrowolne. Warto pamiętać, że nie mamy obowiązku posiadania takiego ubezpieczenia, a tym bardziej, korzystania z oferty przedstawionej w szkole, przedszkolu. Warto o tym przypominać, bo wielu rodziców ciągle nie ma wiedzy w tym zakresie!

 

Ubezpieczenie NNW warto mieć, jednak oferta przedstawiona przez placówkę, nie jest dla nas absolutnie wiążąca. Nieskorzystanie z niej nie może mieć żadnych negatywnych konsekwencji dla dziecka czy rodziców.

Samo ubezpieczenie NNW warto mieć, ale dobrze jest wybrać je rozsądnie i ze spokojem, pamiętając, że NNW możemy wykupić w dowolnym miesiącu roku, a więc nie tylko na starcie września.

 

Dlaczego warto mieć NNW dla dziecka?

Ubezpieczenie NNW chroni przed następstwami nieszczęśliwych wypadków. Co kryje się pod definicją „nieszczęśliwych wypadków”? Wszystkie zdarzenia, które wpływają na stan zdrowia dziecka, a mogą mieć miejsce w szkole, podczas drogi do / z domu, podczas zajęć dodatkowych i we wszelkich innych okolicznościach.

Są to zgodnie z danymi GUS najczęściej:

  • przewrócenia
  • upadki z wysokości
  • zderzenia z przeszkodą
  • zwichnięcia, złamania
  • inne zewnętrzne uderzenia w ciało
  • oparzenia i inne.

W sytuacji, kiedy dochodzi do nieszczęśliwego wypadku, musimy najczęściej skorzystać z pilnej pomocy medycznej, a samo leczenie, niejednokrotnie bywa długie i żmudne. Generuje też spore koszty, które nie zawsze pokryje NFZ.

Posiadając NNW dla dziecka, masz pewność, że w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia nie zostaniesz pozostawiony sam sobie. Ubezpieczyciel pokryje koszty rehabilitacji, sprzętu medycznego, który należy będzie nabyć czy wypożyczyć, możesz liczyć na świadczenie szpitalne, pomoc psychologiczną itp.

 

Ile kosztuje NNW szkolne?

Co ciekawe, ubezpieczenie NNW to stosunkowo niedrogi produkt, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę jego kompleksowość i okres obowiązywania. Składkę płacimy za cały rok, a w ofercie Finli wynosi ona od 54 do 213 zł, w zależności od wybranego wariantu.

Pamiętaj, że ubezpieczenie możesz kupić on line, a polisę otrzymasz od nas drogą mailową!

 

Potrzebujesz więcej informacji o NNW? Skorzystaj z naszego poradnika!

 

Zespół Finli
19.09.2022
Wybrane dla Ciebie
Potrzebujesz
pomocy?
Mało czasu?
Masz pytania?
Zamów rozmowę, a nasz Ekspert wesprze w zakupie lub omówi propozycję dopasowane do Twoich oczekiwań. Brak kodu rabatowego? Nie szkodzi. Pamiętaj, że za zakup z konsultantem możesz również otrzymać zniżkę 10%
Lub zadzwoń
+48 61 656 88 80
Pn-Pt 08:00-17:00
Dziękujemy za wypełnienie formularza.
Skontaktujemy się z Tobą
tak szybko jak to możliwe.
Dla zapewnienia najwyższej jakości usług nasza strona korzysta z plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie - więcej informacji tutaj. Zamknij