Ubezpieczenie na ferie – jak zamrozić ryzyko?

Pełną parą ruszył okres zimowego wypoczynku – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Niezależnie, czy planujemy ferie w górach, nad morzem czy w mieście, nie powinien być to czas wolny od ostrożności. Ze statystyk wynika, że blisko 80 procent Polaków wykupi w tym roku polisę podróżną. Zobacz, na co zwrócić uwagę wertując kolejne oferty. Sprawdź, jak ubezpieczyć siebie i bliskich w Finli, by białe szaleństwo uśmiechało się Wam wszystkim!

Co może być nie tak ze standardową polisą?

Nawet, jeśli zarówno Ty, jak i Twoja rodzina posiadacie polisy, warto zweryfikować, czy obejmują one wszystkie potencjalne zagrożenia podczas ferii. Podwójne ubezpieczenie oznacza podwójną wypłatę, warto więc kontaktować się ze wszystkimi towarzystwami,
w przypadku spełnienia warunków objętych umową.

Przed wyjazdem zapoznaj się dokładnie z jej treścią – standardowe polisy bywają dość restrykcyjne. Wśród problematycznych zapisów znajdują się m.in.:

 

 • brak ochrony przed urazami nabytymi podczas uprawiania sportów zimowych,
 • konieczność zapłaty za ratownictwo górskie,
 • brak zadośćuczynienia za niekorzystne warunki pogodowe (brak śniegu),
 • niejasne zasady przyznawania świadczeń.

Ubezpieczenie na ferie – co zyskujesz w Finli?


Przede wszystkim swobodę wyboru – dopasowujesz zakres polis do własnych potrzeb
i preferencji. Odkryj dostępne pakiety w zakładce: Ubezpieczenia podróżne i zyskaj bezpieczeństwo podczas wypoczynku – dla całej rodziny.

Wszystkie pakiety zawierają zapisy:

 • NW (Nieszczęśliwy Wypadek) oraz NWW (Następstwo Nieszczęśliwych Wypadków),

To ochrona m.in. w przypadkach urazów, złamań, zwichnięć czy oparzeń – w Finli na kwotę 20 000 zł. Za to NWW jest ubezpieczeniem – jak sama nazwa wskazuje – przed następstwami tychże wypadków, tj. bólami, zaburzeniami psychicznymi czy niezbędną rehabilitacją (w Finli to 10% sumy ubezpieczenia NW).

 • koszty leczenia,

Ferie na nartach czy w ciepłych krajach? Sprawdzone ubezpieczenie powinno być fundamentem każdego zimowego wyjazdu – bez względu na destynacje. Stąd w każdym pakiecie Finli znajduje się polisa o maks. wartości aż 60 000 EUR.

 • ubezpieczenie bagażu.

To ubezpieczenie bagażu podróżnego – w tym sprzętu elektronicznego – od utraty, zniszczenia i uszkodzenia – w Finli suma maks. świadczeń sięga 2 000 zł.

 • OC w życiu prywatnym,

Zabezpiecza przed wydatkami oraz konsekwencjami prawnymi uszczerbków na zdrowiu, które nieintencjonalnie wyrządziliśmy osobom trzecim. To na przykład wypadki podczas szusowania na stoku, jazdy na łyżwach czy surfingu.

 • zwrot kosztów zakwaterowania i wyżywienia,

Upadłości biur podróży nie są niczym niespotykanym. Warto ubezpieczyć się nie tylko na okoliczność braku możliwości alokacji i skorzystania z zapewnionego wyżywienia, ale też przed stresem, który na wyjazdach wypoczynkowych z pewnością nie jest nam potrzebny.

Pakiety „Extreme” i „Zimowe” zapewniają dodatkowo m.in.:

 

 • ubezpieczenie sprzętu sportowego – do 5 000 zł,
 • transport i opieka nad niepełnoletnimi dziećmi Ubezpieczonego – do 4 000 EUR.


Ferie przed Tobą?

Odwiedź finli.pl i zakup niezbędne ubezpieczenie online – bez wychodzenia z domu.
W przypadku pytań lub wątpliwości skontaktuj się poprzez chat lub zadzwoń na infolinię pod nr tel.: +48 61 656 88 80.

Zespół Finli
24.01.2023
Wybrane dla Ciebie
Potrzebujesz
pomocy?
Mało czasu?
Masz pytania?
Zamów rozmowę, a nasz Ekspert wesprze w zakupie lub omówi propozycję dopasowane do Twoich oczekiwań. Brak kodu rabatowego? Nie szkodzi. Pamiętaj, że za zakup z konsultantem możesz również otrzymać zniżkę 10%
Lub zadzwoń
+48 61 656 88 80
Pn-Pt 08:00-17:00
Dziękujemy za wypełnienie formularza.
Skontaktujemy się z Tobą
tak szybko jak to możliwe.
Dla zapewnienia najwyższej jakości usług nasza strona korzysta z plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie - więcej informacji tutaj. Zamknij