Wyjazd za granice – czy EKUZ wystarczy?

Pandemia uniemożliwiała podróżowanie, dlatego teraz zainteresowanie wyjazdami jest bardzo duże, a wielu z nas myśli o wakacjach za granicą, nawet za cenę utrzymywania koniecznych obostrzeń. Taki wyjazd może być stosunkowo bezpieczny, należy jednak nawet bardziej niż zwykle zwrócić uwagę na kwestie ubezpieczeniowe. Czy EKUZ wystarczy? Czy ubezpieczenie z biura podróży to zawsze dobry pomysł? Sprawdzamy!

 

 

Od marca zeszłego roku do grudnia 2020 r. ruch turystyczny na świecie zmalał o kilkadziesiąt procent. Zimowe wyjazdy były niedostępne dla większości osób i stosunkowo drogie, dlatego z utęsknieniem wypatrywaliśmy wiosny i lata oraz możliwości wyjazdu do Grecji, Bułgarii, Chorwacji, Turcji czy w inne popularne wakacyjne miejsca.

Podróż w czasach pandemii, która latem z pewnością będzie jeszcze nam towarzyszyć, oznacza konieczność zaopatrzenia się w dobre ubezpieczenie. W końcu upragniony urlop ma być czasem beztroski, a nie myślenia o zagrożeniach. Co powinno zawierać takie ubezpieczenie? A może, skoro i tak zostajemy w Europie, to EKUZ wystarczy?

 

Ubezpieczenie na wyjazd za granice –  czemu sam EKUZ to za mało?

 

Podczas wyjazdu za granicę, możemy być narażeni na wiele istotnych ryzyk. Najpowszechniejsze z nich to oczywiście choroba, wypadek, uraz, ale zdarzają się także kradzieże, uszkodzenia mienia własnego lub cudzego, albo inne, kosztowne i nieprzewidziane okoliczności.

 

Złamana noga, wypadek na desce, czy gorączka, mogą skutecznie pokrzyżować nasze plany, zwłaszcza w czasie pandemii, kiedy dostępność wielu usług medycznych może być ograniczona.

 

Wiele osób wyjeżdżających do Grecji, Hiszpanii czy Włoch, liczy w takich wypadkach na pomoc oferowaną przez NFZ w ramach karty EKUZ. Oczywiście taką kartę warto mieć i zadbać o jej wyrobienie przed wyjazdem, ale nie warto liczyć, że pomoże ona w każdym wypadku.

 

Pamiętajmy, że EKUZ nie pokryje wszystkich kosztów leczenia, podobnie jak nie będzie wsparciem w razie np. konieczności zorganizowania transportu medycznego czy akcji ratunkowej.

 

W wielu miejscowościach turystycznych, dostęp do lekarza państwowej opieki zdrowotnej będzie także po prostu niemożliwy, a konieczność dojazdu np. do innej, większej miejscowości, kosztowna.

 

Dobre ubezpieczenie na wakacje –  co powinno zawierać?

 

Dobre ubezpieczenie na wakacje powinno zawierać przede wszystkim możliwie wysokie koszty leczenia, pomoc assistance w razie wystąpienia zdarzenia objętego umową, pokrywać koszty akcji ratunkowej, naszej odpowiedzialności cywilnej w razie wystąpienia szkody z naszej winy.

Ubezpieczenie takie możemy kupić indywidualnie lub jeśli wybieramy się na wakacje zorganizowane, w biurze podróży.

Każdorazowo jednak, przez zakupem należy porównać zakres takiego ubezpieczenia, aby mieć pewność, że będzie ono dla nas faktyczną pomocą.

 

Nie oszczędzaj na ubezpieczeniu, zwłaszcza w pandemii!

 

Covid już za tobą, przyjąłeś szczepionkę i uważasz, że nic już Ci nie grozi? Nie lekceważ zagrożeń i pamiętaj, że w tak niepewnych czasach, zawsze mogą pojawić się nieprzewidziane okoliczności. Odwołany samolot, kwarantanna, problemy z powrotem w związku z obostrzeniami, problemy prawne, to wszystko niestety może się zdarzyć.

Dlatego nie oszczędzaj na ubezpieczeniu podróżnym, bo takie oszczędności zwykle zupełnie się nie opłacają!

Ubezpieczenie podróżne kupisz na finli.pl dosłownie w kilka chwil, a pakiet podstawowy, to tylko kilka złotych dziennie! Pamiętaj, że bezpieczeństwo jest bezcenne!

Zespół Finli
29.05.2021
Wybrane dla Ciebie
Potrzebujesz
pomocy?
Mało czasu?
Masz pytania?
Zamów rozmowę, a nasz Ekspert wesprze w zakupie lub omówi propozycję dopasowane do Twoich oczekiwań. Brak kodu rabatowego? Nie szkodzi. Pamiętaj, że za zakup z konsultantem możesz również otrzymać zniżkę 10%
Lub zadzwoń
+48 61 656 88 80
Pn-Pt 08:00-17:00
Dziękujemy za wypełnienie formularza.
Skontaktujemy się z Tobą
tak szybko jak to możliwe.
Dla zapewnienia najwyższej jakości usług nasza strona korzysta z plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie - więcej informacji tutaj. Zamknij