Z naszego artykułu dowiesz się:
Największe emocje budzi zwykle kwestia związana z ochroną na wypadek rezygnacji z wyjazdu z powodu zachorowania na COVID-19 lub konieczność pozostania za granicą z powodu choroby, kontaktu z osobą zarażoną, pozytywnego wyniku testu.
W takiej sytuacji może wiązać się to ze sporymi kosztami i tego zwykle najbardziej obawiają się klienci.
Problematyczne oczywiście mogą być również koszty leczenia, zwłaszcza jeśli podróżujemy poza Unią Europejską.
Pandemia COVID-19 zwróciła naszą uwagę na wiele problemów organizacyjnych, które możemy napotkać w czasie podróżowania, szczególnie za granicą. Oczywiście wiele ryzyk istniało wcześniej, a w czasie pandemii zostały one tylko uwypuklone.
W przypadku podróży w Europie, podstawowe koszty leczenia, także w przypadku zachorowania na COVID -19 będzie można pokryć w ramach karty EKUZ. Nie zapewni ona jednak pomocy, jeśli np. będziemy zmuszeni odbyć kwarantannę, z powodu choroby odwołać i pokryć ponownie koszt podróży, czy w ogóle zrezygnować z wyjazdu. Karta EKUZ nie zapewnia także refundacji kosztów transportu medycznego.
Wyjeżdżając w czasach pandemii, trzeba więc obowiązkowo wykupić ubezpieczenie turystyczne i w zależności od kierunku, zabezpieczyć się przed dodatkowymi ryzykami, także związanymi z COVID-19.
Warto także pamiętać, że im bardziej kompleksowa polisa tym lepiej. Przepisy zmieniają się bardzo szybko, czasami z dnia na dzień, a kłopoty związane np. z niemożnością powrotu do kraju, mogą się nam dotkliwie dać we znaki.
Niestety, produkt jakim jest ubezpieczenie turystyczne, nie jest standaryzowany, a więc zakres ubezpieczenia zależy od ubezpieczyciela, w każdym wypadku może być inny.
Warto szczególnie uważnie przeczytać warunki ubezpieczenia oraz skonsultować się z Doradcą, ponieważ samo hasło marketingowe „chroni przed COVID -19”, nie we wszystkich wypadkach oznacza to samo.
Niekoniecznie będzie oznaczało organizację czy pokrycie kosztów powrotu do domu w przypadku choroby, czy np. zwrot kosztów imprezy turystycznej, w której nie mogliśmy wziąć udziału.
Wybierając ubezpieczenie zwróć uwagę na to, co ochrona na wypadek COVID oznacza w praktyce. Jeśli wykupujesz wycieczkę w biurze turystycznym, rozważ także ubezpieczenie od kosztów rezygnacji.
Klienci wyjeżdzający z biurem podróży, często korzystają z ubezpieczenia oferowanego przez organizatora i niestety, rzadko faktycznie wiedzą, jaką ochronę ono daje.
Tu także pojawia się hasło COVID – które wydaje się być odpowiedzią na wszystkie nasze pytania i wątpliwości. Niestety jednak, nie wszystkie polisy turystyczne oferowane przez biura podróży są równie dobre, a niektóre w podstawowej wersji, mają tak naprawdę niewielki zakres oferowanej pomocy.
Chcesz być pewien, że będziesz bezpieczny na wakacjach? Sprawdź ofertę finli.pl lub porozmawiaj o tym z naszym Doradcą!