Ubezpieczenie turystyczne w czasach COVID-19 – o czym warto pamiętać?

Podróżowanie w czasach COVID-19 nie należy do najłatwiejszych. Częste zmiany przepisów, konieczność posiadania testów lub certyfikatu szczepienia, kwarantanna, konieczność przedłużenia pobytu, to tylko niektóre problemy, które mogą nam się przydarzyć. Ruch turystyczny co prawda pomału wraca do większej intensywności, ale z całą pewnością o pandemii nie zapomnimy jeszcze w te wakacje. Jak się zabezpieczyć i co możemy uzyskać w ramach ubezpieczenia turystycznego w przypadku zachorowania na COVID-19?

  

Z naszego artykułu dowiesz się:

  1. Jak wybrać polisę turystyczną w czasach pandemii?
  2. Czy każda polisa zawierająca informację o COVID-19 daje takie samo wsparcie?
  3. Dlaczego należy z ostrożnością podchodzić do ochrony oferowanej w ramach ubezpieczenia z biur podróży?

 

Największe emocje budzi zwykle kwestia związana z ochroną na wypadek rezygnacji z wyjazdu z powodu zachorowania na COVID-19 lub konieczność pozostania za granicą z powodu choroby, kontaktu z osobą zarażoną, pozytywnego wyniku testu.

W takiej sytuacji może wiązać się to ze sporymi kosztami i tego zwykle najbardziej obawiają się klienci.

Problematyczne oczywiście mogą być również koszty leczenia, zwłaszcza jeśli podróżujemy poza Unią Europejską.

 

Na co szczególnie zwrócić uwagę i jak wybrać właściwą polisę turystyczną?

 

Pandemia COVID-19 zwróciła naszą uwagę na wiele problemów organizacyjnych, które możemy napotkać w czasie podróżowania, szczególnie za granicą. Oczywiście wiele ryzyk istniało wcześniej, a w czasie pandemii zostały one tylko uwypuklone.

W przypadku podróży w Europie, podstawowe koszty leczenia, także w przypadku zachorowania na COVID -19 będzie można pokryć w ramach karty EKUZ. Nie zapewni ona jednak pomocy, jeśli np. będziemy zmuszeni odbyć kwarantannę, z powodu choroby odwołać i pokryć ponownie koszt podróży, czy w ogóle zrezygnować z wyjazdu. Karta EKUZ nie zapewnia także refundacji kosztów transportu medycznego.

Wyjeżdżając w czasach pandemii, trzeba więc obowiązkowo wykupić ubezpieczenie turystyczne i w zależności od kierunku, zabezpieczyć się przed dodatkowymi ryzykami, także związanymi z COVID-19.

Warto także pamiętać, że im bardziej kompleksowa polisa tym lepiej. Przepisy zmieniają się bardzo szybko, czasami z dnia na dzień, a kłopoty związane np. z niemożnością powrotu do kraju, mogą się nam dotkliwie dać we znaki.

 

Ubezpieczenie turystyczne a COVID -19

 

Niestety, produkt jakim jest ubezpieczenie turystyczne, nie jest standaryzowany, a więc zakres ubezpieczenia zależy od ubezpieczyciela, w każdym wypadku może być inny.

Warto szczególnie uważnie przeczytać warunki ubezpieczenia oraz skonsultować się z Doradcą, ponieważ samo hasło marketingowe „chroni przed COVID -19”, nie we wszystkich wypadkach oznacza to samo.

Niekoniecznie będzie oznaczało organizację czy pokrycie kosztów powrotu do domu w przypadku choroby, czy np. zwrot kosztów imprezy turystycznej, w której nie mogliśmy wziąć udziału.

Wybierając ubezpieczenie zwróć uwagę na to, co ochrona na wypadek COVID oznacza w praktyce. Jeśli wykupujesz wycieczkę w biurze turystycznym, rozważ także ubezpieczenie od kosztów rezygnacji.

  

Uwaga na ubezpieczenie z biura podróży!

 

Klienci wyjeżdzający z biurem podróży, często korzystają z ubezpieczenia oferowanego przez organizatora i niestety, rzadko faktycznie wiedzą, jaką ochronę ono daje.

Tu także pojawia się hasło COVID –  które wydaje się być odpowiedzią na wszystkie nasze pytania i wątpliwości. Niestety jednak, nie wszystkie polisy turystyczne oferowane przez biura podróży są równie dobre, a niektóre w podstawowej wersji, mają tak naprawdę niewielki zakres oferowanej pomocy.

Chcesz być pewien, że będziesz bezpieczny na wakacjach? Sprawdź ofertę finli.pl lub porozmawiaj o tym z naszym Doradcą!

 

Zespół Finli
29.07.2021
Wybrane dla Ciebie
Potrzebujesz
pomocy?
Mało czasu?
Masz pytania?
Zamów rozmowę, a nasz Ekspert wesprze w zakupie lub omówi propozycję dopasowane do Twoich oczekiwań. Brak kodu rabatowego? Nie szkodzi. Pamiętaj, że za zakup z konsultantem możesz również otrzymać zniżkę 10%
Lub zadzwoń
+48 61 656 88 80
Pn-Pt 08:00-17:00
Dziękujemy za wypełnienie formularza.
Skontaktujemy się z Tobą
tak szybko jak to możliwe.
Dla zapewnienia najwyższej jakości usług nasza strona korzysta z plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie - więcej informacji tutaj. Zamknij