Wyjeżdżasz na narty? Pamiętaj o ubezpieczeniu sprzętu i bagażu!

Jedziesz na narty? Zabierasz ze sobą swój sprzęt narciarski oraz bagaż, również o niebagatelnej wartości? Koniecznie sprawdź, czy Twoje ubezpieczenie pokrywa ewentualne zniszczenie czy zagubienie sprzętu, w przeciwnym razie, możesz się narazić na spore straty materialne.

 

Narty to dość drogi sport. Sprzęt narciarki, w tym buty, same narty, a także gogle, kask, czy wreszcie pozostały ekwipunek, to koszt od kilkuset złotych w wariancie „z drugiej ręki” nawet do kilku tysięcy złotych. Sprzęt niejednokrotnie kompletujemy przed dłuższy czas, a zniszczyć czy stracić w wyniku kradzieży, możemy nawet w jednej chwili.

Nawet jeśli nie dysponujesz swoim sprzętem, a wypożyczasz go w wypożyczalni, to również jesteś za niego odpowiedzialny. Co prawda niektóre wypożyczalnie oferują opcję ubezpieczenia przed zniszczeniem, ale w przypadku większości punktów, takiej możliwości może po prostu nie być.

Jak więc nie narazić się na poważne straty?

Ubezpieczenie sprzętu narciarskiego –  jak to zrobić?

 Wbrew obawom, kwestia ta jest dość prosta i można ją załatwić wykupując dobre ubezpieczenie podróżne. W wariancie zimowym, wodnym lub Extreme, otrzymujesz ubezpieczenie zabieranego ze sobą sprzętu sportowego od kwoty 2000 zł do 5000 zł.

Dodatkowo, polisa obejmuje bagaż do kwoty 2000 zł oraz zawiera oczywiście wszystkie właściwe dla tego typu ubezpieczenia elementy, w tym leczenie za granicą, ratownictwo, assistance, czy transport medyczny.

Warto także wspomnieć, że wiele polis, w tym te związane z ubezpieczeniem domu, również zawiera podobny zakres ubezpieczenia bagażu czy sprzętu sportowego zabieranego ze sobą w podróż. Wiele osób zapomina, że przy ubezpieczeniu domu czy mieszkania, a nawet pojazdu ma również takie klauzule. Warto to sprawdzić przed wyjazdem lub zakupem ubezpieczenia podróżnego.

 

Sprzęt z wypożyczalni –  jak się zabezpieczyć?

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, sprzęt z wypożyczalni również może ulec zniszczeniu, czy co również dosyć częste, może po prostu zostać skradziony. Z całą pewnością nie jest to przyjemny element wypoczynku.

Podobnie wygląda kwestia zniszczenia przez nas czy nasze dziecko, sprzętu należącego do innej osoby. Takie sytuacje również się zdarzają –  wystarczy, że nie zachowamy odpowiedniej ostrożności, albo z przyczyn niezależnych od nas, uderzymy w innego użytkownika stoku. Zniszczony sprzęt to tutaj najmniejszy problem, możemy odpowiadać także za szkody na zdrowiu takiej poszkodowanej osoby, a tu koszty mogą już być naprawdę ogromne!

Jak się przed taką sytuacją zabezpieczyć? Tu również przyda się ubezpieczenie podróżne, które zawiera tzw. OC w życiu prywatnym, czyli zabezpiecza nas przed konsekwencjami finansowymi i prawnymi szkód, które wyrządziliśmy osobom trzecim.

Wyjeżdżając pamiętaj o tych elementach ochrony i nie dokładaj sobie dodatkowego stresu!

Dobre oferty ubezpieczenia podróżnego, zawierające wszystkie te elementy znajdziesz tutaj.

 

 

 

Zespół Finli
26.01.2022
Wybrane dla Ciebie
Potrzebujesz
pomocy?
Mało czasu?
Masz pytania?
Zamów rozmowę, a nasz Ekspert wesprze w zakupie lub omówi propozycję dopasowane do Twoich oczekiwań. Brak kodu rabatowego? Nie szkodzi. Pamiętaj, że za zakup z konsultantem możesz również otrzymać zniżkę 10%
Lub zadzwoń
+48 61 656 88 80
Pn-Pt 08:00-17:00
Dziękujemy za wypełnienie formularza.
Skontaktujemy się z Tobą
tak szybko jak to możliwe.
Dla zapewnienia najwyższej jakości usług nasza strona korzysta z plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie - więcej informacji tutaj. Zamknij